|
Published by on Sep 19th 2014, 11:45pm
Peter Morris Early Bird Cross Country Invite - 19/09/2014
Hosted by Neil McNeil & Michael Power
Etobicoke Centennial Stadium
Rankings
Boardwalk RC - Contractor License
Event 4 Men 5200 Meter Run CC Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Alexander, Andrew Nmhs- Toronto 16:43.00 1
2 Gurrin-Smith, Nathan Nmhs- Toronto 17:17.00 2
3 Tralli, Nicholas Bpci-Scarborough 17:26.00 3
4 Wood, Harrison Bpci-Scarborough 17:41.00 4
5 Fraccaro, Ryan Shchs- Newmarket 17:42.00 5
6 Ing, Ben Nmhs- Toronto 17:50.00 6
7 Thomlinson, Parker Nmhs- Toronto 17:52.00 7
8 Lingard, Desmond Nmhs- Toronto 17:57.00 8
9 Bonin, Samuel Malvern - Toronto 18:23.00 9
10 Workentin, Michael Nmhs- Toronto 18:26.00 10
11 Mark, Joe Bpci-Scarborough 18:29.00 11
12 Ali, Hassan Wcss- North York 18:29.00 12
13 Bautista, Josh Sta-Brampton 18:29.00 13
14 Ellis, Ryan Bpci-Scarborough 18:36.00 14
15 Duffy, John Mpsj - Etobicoke 18:42.00 15
16 Joseph, Battista CC - Toronto 18:43.00 16
17 Witte, Ian Baa - Etobicoke 18:55.00 17
18 McKay, Tyler Gwwss - Aurora 19:03.00 18
19 Clark, Billy Malvern - Toronto 19:06.00 19
20 Hall, Collin Malvern - Toronto 19:26.00 20
21 Mallany-Stanley, Aidan Bpci-Scarborough 19:28.00 21
22 Wong, Cameron Bpci-Scarborough 19:32.00 22
23 Muldoon, Adam Cncss-Scarboroug 19:35.00 23
24 Whalen, Kevin Nmhs- Toronto 19:38.00 24
25 Gabriel, Battista CC - Toronto 19:45.00 25
26 Lobo, Christian Soc - Toronto 19:53.00 26
27 Coutts, Christian Richview 19:58.00 27
28 Andrea, Battista CC - Toronto 20:08.00 28
29 Lawrence, Jack Bpci-Scarborough 20:38.00 29
30 Cameron, Alex Mpsj - Etobicoke 20:38.00 30
31 Jimenez, Michael Bpci-Scarborough 21:00.00 31
32 Roper, Michael Richview 21:10.00 32
33 Sator, Cameron Baa - Etobicoke 21:13.00 33
34 Gammage, Luc Gwwss - Aurora 21:14.00 34
35 Lote, Patrick Nmhs- Toronto 21:19.00 35
36 Sidora, Alec Mpsj - Etobicoke 21:22.00 36
37 Jimenez, Josh CC - Toronto 21:35.00 37
38 Tetzlaff, Stefan Mpsj - Etobicoke 21:36.00 38
39 Crocket, Liam Shchs- Newmarket 21:36.00 39
40 Smolej, Stephen BC - Willowdale 21:42.00 40
41 Al Haddad, Joseph MC - Willowdale 21:46.00 41
42 Mude, Malik Wcss- North York 21:47.00 42
43 Deans, Henry Pjp- Scarborough 21:52.00 43
44 Lei, Alex Bpci-Scarborough 21:59.00 44
45 Covey, Thomas Soc - Toronto 22:07.00 45
46 Josufi, Casper Bpci-Scarborough 22:09.00 46
47 Waslen, Andrew Malvern - Toronto 22:12.00 47
48 Fernandes, Sean Sta-Brampton 22:23.00 48
49 Kosovac, Lazar Mpsj - Etobicoke 22:43.00 49
50 Kim, Inha Ntcs 22:46.00 50
51 Richardson, Jake Gwwss - Aurora 22:47.00 51
52 Chartres, Quinn Eci - Islington 23:18.00 52
53 Sparrow-Mungal, Tyler Pjp- Scarborough 23:35.00 53
54 Hendy, Austin Villanova College 23:44.00 54
55 Wleugel, Benjamin Baa - Etobicoke 23:53.00 55
56 Sivamohan, Raveesan Pjp- Scarborough 24:12.00 56
57 Hall, Owen Toronto Prep School 24:16.00 57
58 Pomarean, Matthew Malvern - Toronto 24:46.00 58
59 Heath, Colm Baa - Etobicoke 25:05.00 59
60 DaRe, John Villanova College 25:14.00 60
61 Ottaway, Mitchell Nmhs- Toronto 25:20.00 61
62 Spalla, Joshua Baa - Etobicoke 25:41.00 62
63 Wallace, Jeremy Gwwss - Aurora 25:43.00 63
64 Suarez, Adrian Baa - Etobicoke 26:06.00 64
65 McAuliffe, Ian Baa - Etobicoke 26:06.00 65
66 Stevenson, Jack Toronto Prep School 26:46.00 66
67 Sanu, Jeevan Nmhs- Toronto 27:44.00 67
68 Siverry, Evan Shchs- Newmarket 27:56.00 68
69 Chuson, Far Soc - Toronto 27:56.00 69
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 *5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Neil McNeil - Toronto 16 1 2 6 7 8 10 24 35 61
Total Time: 1:09:42.00
Average: 17:25.50
2 Birchmount Park - Scarbor 32 3 4 11 14 21 22 29 31 44
Total Time: 1:12:12.00
Average: 18:03.00
3 Malvern - Toronto 95 9 19 20 47 58
Total Time: 1:19:07.00
Average: 19:46.75
4 Chaminade College - Toron 106 16 25 28 37
Total Time: 1:20:11.00
Average: 20:02.75
5 Michael Power/St.Joseph-E 119 15 30 36 38 49
Total Time: 1:22:18.00
Average: 20:34.50
6 Bishop Allen Academy-Etob 164 17 33 55 59 62 64 65
Total Time: 1:29:06.00
Average: 22:16.50
7 Dr. G. W. Williams - Auro 166 18 34 51 63
Total Time: 1:28:47.00
Average: 22:11.75
Event 3 Women 3100 Meter Run CC Junior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Konstantopoulos, Christi Toronto Prep School 11:37.00 1
2 MacDonald, Martha HC - Toronto 11:41.00 2
3 Lucki, Mikaela Baa - Etobicoke 11:56.00 3
4 White, Hailey HC - Toronto 12:04.00 4
5 Reid, Catherine Shchs- Newmarket 12:28.00 5
6 Alexeeff, Anastasia Mpsj - Etobicoke 12:47.00 6
7 Sorra, Leyki Cncss-Scarboroug 13:20.00 7
8 Smith, Montana Bpci-Scarborough 13:21.00 8
9 Pronski, Karina Bpci-Scarborough 13:23.00 9
10 Kent, Keira Richview 13:32.00 10
11 Armitage, MacKenna Shchs- Newmarket 13:32.00 11
12 Kocjancic, Emily Shchs- Newmarket 13:35.00 12
13 Pardy, Brooke HC - Toronto 13:37.00 13
14 Wong, Erin HC - Toronto 13:44.00 14
15 Coimbra, Sumher Mpsj - Etobicoke 13:45.00 15
16 Murray, Alyssa Orangeville - Odss 13:47.00 16
17 Hickey, Bridget ND - Toronto 13:51.00 17
18 Bauer-Kong, Averil St. Clement 13:51.00 18
19 Vander Doelen, Nicole Shchs- Newmarket 13:52.00 19
20 Kaeppler, Franciska Orangeville - Odss 13:52.00 20
21 Kelly, Camryn Richview 13:55.00 21
22 Wheeler, Victoria Bpci-Scarborough 14:13.00 22
23 McArtney, Alex St. Clement 14:16.00 23
24 Olah, Stephanie Mpsj - Etobicoke 14:28.00 24
25 DiPaolo, Brianna Sta-Brampton 14:32.00 25
26 Horst, Roxanne Eci - Islington 14:37.00 26
27 Hayes, Breanna Sta-Brampton 14:42.00 27
28 Lebreton, Hã©loise MC - Willowdale 14:46.00 28
29 Montenegro, Gianne Mtss-Scarborough 14:51.00 29
30 Kennedy, Moriah Richview 14:54.00 30
31 Bratuz-Rodas, Julia Bpci-Scarborough 15:10.00 31
32 Whyte, Aliya Richview 15:11.00 32
33 Limoges, Louise Baa - Etobicoke 15:12.00 33
34 Tisdall, Anna St. Clement 15:16.00 34
35 Souter, Allison ND - Toronto 15:22.00 35
36 Nollner, Ashley Baa - Etobicoke 15:27.00 36
37 Gordon, Grace Eci - Islington 15:33.00 37
38 Gersbach, Rhiannon Richview 15:34.00 38
39 Toljagic, Brigitte ND - Toronto 15:37.00 39
40 Burry, Annie Eci - Islington 15:44.00 40
41 Belcastro, Katrina Pjp- Scarborough 15:45.00 41
42 Arsenault, Katie Soc - Toronto 15:46.00 42
43 McNally, Niamh Soc - Toronto 15:55.00 43
44 Hooper, Emma Orangeville - Odss 16:00.00 44
45 Liotti, Catherine Mpsj - Etobicoke 16:01.00 45
46 Weiss, Rebecca Cha - Downsview 16:05.00 46
47 Glor, Natasha MC - Willowdale 16:06.00 47
48 Souter, Carley ND - Toronto 16:07.00 48
49 Samoil, Alexandra Soc - Toronto 16:12.00 49
50 Pople, Emily Shchs- Newmarket 16:27.00 50
51 Attwood, Charolette Bpci-Scarborough 16:28.00 51
52 Dominicis, Mary Baa - Etobicoke 16:30.00 52
53 De Nottbeck, Katherine Bpci-Scarborough 16:32.00 53
54 Uchida, Victoria Eci - Islington 16:43.00 54
55 Fernandes, Jessica Mtss-Scarborough 16:45.00 55
56 Hanna, Joanne MC - Willowdale 16:46.00 56
57 Dubrovskaya, Karina Baa - Etobicoke 16:56.00 57
58 Sun, Susan Baa - Etobicoke 17:06.00 58
59 Attia, Barbara Ntcs 17:09.00 59
60 Shinn, Anna HC - Toronto 17:10.00 60
61 Lum, Nicole Richview 17:12.00 61
62 Okusaga, Carolyn Sta-Brampton 17:14.00 62
63 Baran, Rachel Richview 17:14.00 63
64 Birru, Renata ND - Toronto 17:15.00 64
65 Bass, Nicole ND - Toronto 17:19.00 65
66 Jones, Brielle St.Mildred's 17:21.00 66
67 Sparrow-Mungel, Taylor Pjp- Scarborough 17:22.00 67
68 Clarke, Cherelle Sta-Brampton 17:30.00 68
69 Myers, Erin Shchs- Newmarket 17:32.00 69
70 Wicks, Emily St.Mildred's 17:42.00 70
71 Costantino, Bianca Mpsj - Etobicoke 17:43.00 71
72 Strutt, Jillian Orangeville - Odss 17:44.00 72
73 Menzies, Maria Richview 17:47.00 73
74 Sivakumar, Shanu Mpsj - Etobicoke 17:52.00 74
75 Kirefu, Anisah Richview 18:01.00 75
76 Varcoe, Bobbi Orangeville - Odss 18:04.00 76
77 McKenzie, Tegwen Baa - Etobicoke 18:06.00 77
78 Jackson, Kaitlyn Soc - Toronto 18:07.00 78
79 Tameta, Michelle Pjp- Scarborough 18:08.00 79
80 Carpino, Leanna St.Mildred's 18:45.00 80
81 McCourt, Nicole ND - Toronto 19:05.00 81
82 Mahbubani, Tamara Baa - Etobicoke 19:05.00 82
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 *5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Havergal College - Toront 33 2 4 13 14 60
Total Time: 51:06.00
Average: 12:46.50
2 Sacred Heart - Newmarket 47 5 11 12 19 50 69
Total Time: 53:27.00
Average: 13:21.75
3 Birchmount Park - Scarbor 70 8 9 22 31 51 53
Total Time: 56:07.00
Average: 14:01.75
4 Michael Power/St.Joseph-E 90 6 15 24 45 71 74
Total Time: 57:01.00
Average: 14:15.25
5 Richview 93 10 21 30 32 38 61 63 73 75
Total Time: 57:32.00
Average: 14:23.00
6 Bishop Allen Academy-Etob 124 3 33 36 52 57 58 77 82
Total Time: 59:05.00
Average: 14:46.25
7 Notre Dame - Toronto 139 17 35 39 48 64 65 81
Total Time: 1:00:57.00
Average: 15:14.25
8 Orangeville - Odss 152 16 20 44 72 76
Total Time: 1:01:23.00
Average: 15:20.75
9 Etobicoke - Islington 157 26 37 40 54
Total Time: 1:02:37.00
Average: 15:39.25
10 St. Thomas Aquinas - Bra 182 25 27 62 68
Total Time: 1:03:58.00
Average: 15:59.50
11 Senator O'Connor - Toront 212 42 43 49 78
Total Time: 1:06:00.00
Average: 16:30.00
Event 2 Men 4150 Meter Run CC Midget
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kedar, Ibrahim Bpci-Scarborough 13:47.00 1
2 Harris, Logan Baa - Etobicoke 13:57.00 2
3 Bernard, Jackson Bpci-Scarborough 14:16.00 3
4 Gomes, Marcio CC - Toronto 14:19.00 4
5 Hroch, Joseph Nmhs- Toronto 14:26.00 5
6 Castro, Juan Sta-Brampton 14:27.00 6
7 Marcelo, Mark Bpci-Scarborough 14:40.00 7
8 Emerson, Miles Frcss - Toronto 14:42.00 8
9 Hannon, Patrick Nmhs- Toronto 14:49.00 9
10 Demir, Dennis Nmhs- Toronto 14:58.00 10
11 Hagen, Jacob Bpci-Scarborough 15:04.00 11
12 Perry, Thomas Baa - Etobicoke 15:06.00 12
13 Santamaria, Luis Nmhs- Toronto 15:11.00 13
14 Costa, Philip Baa - Etobicoke 15:14.00 14
15 Schmitt-Ulms, Fynn Soc - Toronto 15:15.00 15
16 Woo, Cameron Malvern - Toronto 15:16.00 16
17 Fukashima, Alex Bpci-Scarborough 15:22.00 17
18 Doyle, Kevin Shchs- Newmarket 15:33.00 18
19 Lynagh, Donal Shchs- Newmarket 15:34.00 19
20 Mendoza, Mick Cncss-Scarboroug 15:38.00 20
21 Emilio, Cameron Malvern - Toronto 15:42.00 21
22 Karanis, Stavros Bpci-Scarborough 15:44.00 22
23 Mills, Matthew Nmhs- Toronto 15:47.00 23
24 Kiatipis, Matthew Shchs- Newmarket 15:49.00 24
25 Tisdale, Adam Nmhs- Toronto 15:51.00 25
26 Lang, Jordan Eci - Islington 15:53.00 26
27 El-Galmady, Samer Eci - Islington 15:54.00 27
28 Wovenden, Eric Eci - Islington 15:55.00 28
29 Richards, Aiden Orangeville - Odss 15:55.00 29
30 Badley, Graeme Bpci-Scarborough 16:04.00 30
31 Oliveri, Aaron Villanova College 16:04.00 31
32 McGinnis, Cameron Bpci-Scarborough 16:06.00 32
33 Long, Jacob Shchs- Newmarket 16:08.00 33
34 Moore, Evan Orangeville - Odss 16:09.00 34
35 Mettel, Nicholas Villanova College 16:14.00 35
36 Janiri, Nunal Nmhs- Toronto 16:14.00 36
37 Desai, Neel Bpci-Scarborough 16:16.00 37
38 Cormier, Ikale Villanova College 16:21.00 38
39 Whale, Pearson McI - Islington 16:35.00 39
40 Seath, Kyle Ntcs 16:44.00 40
41 Connell-Thombs, Matthew Shchs- Newmarket 16:46.00 41
42 Celejewski, Michael Baa - Etobicoke 16:49.00 42
43 Blysniuk, Andrew Frcss - Toronto 16:51.00 43
44 Palmer, Aaron Nmhs- Toronto 16:53.00 44
45 Cameron, MacKenzie Eci - Islington 16:55.00 45
46 Cancino, Jihann Nmhs- Toronto 16:56.00 46
47 Reid, William Shchs- Newmarket 16:56.00 47
48 Mckenna, Matthew Frcss - Toronto 16:59.00 48
49 Skulj, Thomas Baa - Etobicoke 17:02.00 49
50 Bastien, Bucy MC - Willowdale 17:05.00 50
51 Lafuente, Ryan Soc - Toronto 17:05.00 51
52 Gordon, William Malvern - Toronto 17:06.00 52
53 Andrews, Kris Shchs- Newmarket 17:28.00 53
54 Kerr, Andrew McI - Islington 17:36.00 54
55 Sterrett, Liam Nmhs- Toronto 17:38.00 55
56 Tung, Shaunn Nmhs- Toronto 17:40.00 56
57 Liu, Edmund Shchs- Newmarket 17:43.00 57
58 Robrigado, Matthew Shchs- Newmarket 17:46.00 58
59 Tomasi, Vincenzo Shchs- Newmarket 17:54.00 59
60 Vaz, Aniston Nmhs- Toronto 17:58.00 60
61 MacLean, Rowan Nmhs- Toronto 18:01.00 61
62 Reyes, Luis Frcss - Toronto 18:07.00 62
63 Villanoy, Renzo Baa - Etobicoke 18:26.00 63
64 McGuire, Patrick Shchs- Newmarket 18:33.00 64
65 Armiento, David Baa - Etobicoke 18:43.00 65
66 Dutcher, Eric Shchs- Newmarket 18:45.00 66
67 Trombley, Jacob Shchs- Newmarket 18:52.00 67
68 Dino, Koji Soc - Toronto 19:21.00 68
69 Ulgiati, Alex Shchs- Newmarket 19:27.00 69
70 Lue Tam, Owen Nmhs- Toronto 20:47.00 70
71 Dowling, Karsen Shchs- Newmarket 21:46.00 71
72 Luat, Jiro Soc - Toronto 21:48.00 72
73 Cheeseman, Blake Soc - Toronto 22:42.00 73
74 Poursabouri, Ryan Soc - Toronto 22:44.00 74
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 *5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Birchmount Park - Scarbor 22 1 3 7 11 17 22 30 32 37
Total Time: 57:47.00
Average: 14:26.75
2 Neil McNeil - Toronto 37 5 9 10 13 23 25 36 44 46
Total Time: 59:24.00
Average: 14:51.00
3 Bishop Allen Academy-Etob 70 2 12 14 42 49 63 65
Total Time: 1:01:06.00
Average: 15:16.50
4 Sacred Heart - Newmarket 94 18 19 24 33 41 47 53 57 58
Total Time: 1:03:04.00
Average: 15:46.00
5 Etobicoke - Islington 126 26 27 28 45
Total Time: 1:04:37.00
Average: 16:09.25
6 Father Redmond - Toronto 161 8 43 48 62
Total Time: 1:06:39.00
Average: 16:39.75
7 Senator O'Connor - Toront 206 15 51 68 72 73 74
Total Time: 1:13:29.00
Average: 18:22.25
Event 1 Women 2400 Meter Run CC Midget
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Avery, Benet Bpci-Scarborough 9:06.00 1
2 Smart - Reed, Madeline McI - Islington 9:18.00 2
3 Waller, Georgia Gwwss - Aurora 9:26.00 3
4 Abbate, Natalie ND - Toronto 9:33.00 4
5 Martins, Julia Bpci-Scarborough 9:40.00 5
6 Mitten, Maddy Shchs- Newmarket 9:41.00 6
7 King, Justina Cncss-Scarboroug 9:44.00 7
8 Law-Heese, Mikayla Gwwss - Aurora 9:45.00 8
9 Litke, Avery Malvern - Toronto 9:48.00 9
10 Mesbouris, Rebecca Eci - Islington 9:52.00 10
11 Crawford, Sidney Richview 9:52.00 11
12 Sagredo, Samantha Baa - Etobicoke 9:57.00 12
13 Fernandes, Johanna McI - Islington 10:14.00 13
14 Skoko, Sanja Baa - Etobicoke 10:20.00 14
15 MacLellan, Isabel ND - Toronto 10:22.00 15
16 Stefenatti, Serena Richview 10:27.00 16
17 Lindsay, Frances Frcss - Toronto 10:29.00 17
18 Kromberg, Charlotte Shchs- Newmarket 10:33.00 18
19 Clarke, Cherelle Sta-Brampton 10:34.00 19
20 Stein, Samantha Malvern - Toronto 10:40.00 20
21 Magnatta, Julia Bpci-Scarborough 10:41.00 21
22 Black, Emma St. Clement 10:49.00 22
23 Verba, Madeline Malvern - Toronto 10:51.00 23
24 Verkuyl, Claire Soc - Toronto 10:54.00 24
25 Vescio, Erica Frcss - Toronto 10:56.00 25
26 Strods, Madison Frcss - Toronto 11:06.00 26
27 Devogel, Alex Gwwss - Aurora 11:07.00 27
28 Zisis, Shauna Bpci-Scarborough 11:08.00 28
29 Hartviksen, Katie Gwwss - Aurora 11:08.00 29
30 Byrne, Clare Shchs- Newmarket 11:15.00 30
31 Lorimer, Grace Shchs- Newmarket 11:18.00 31
32 Melnyk, Nora Malvern - Toronto 11:19.00 32
33 Testani, Julia Richview 11:23.00 33
34 Parks, Claire Malvern - Toronto 11:32.00 34
35 Sharma, Karina Richview 11:34.00 35
36 Floras, Claire St.Mildred's 11:37.00 36
37 Mehren, Vivi St.Mildred's 11:44.00 37
38 Piccolo, Adriana Cncss-Scarboroug 11:47.00 38
39 Negatu, Ednah Soc - Toronto 11:49.00 39
40 Gravett, Carlie Shchs- Newmarket 11:53.00 40
41 Williams, Rachel St. Clement 11:55.00 41
42 Acramond, Rowan ND - Toronto 11:59.00 42
43 Finlay, Melissa Richview 12:00.00 43
44 Sorra, Miia Cncss-Scarboroug 12:01.00 44
45 Piccone, Rachel Frcss - Toronto 12:12.00 45
46 Kaur, Kirtarath Baa - Etobicoke 12:14.00 46
47 McLean, Briteney Bpci-Scarborough 12:16.00 47
48 Tameru, Zatty Soc - Toronto 12:18.00 48
49 Kasatkina, Alexandra Shchs- Newmarket 12:24.00 49
50 Dinn, Clara Eci - Islington 12:27.00 50
51 Iacobucci, Katie ND - Toronto 12:30.00 51
52 Ortiz, Zoe Malvern - Toronto 12:32.00 52
53 Genova, Emma Richview 12:34.00 53
54 Nelles, Diana Richview 12:48.00 54
55 Faiczak, Michaela Richview 12:52.00 55
56 Drabant, Thalia Soc - Toronto 12:56.00 56
57 Thomas, Madel Soc - Toronto 13:11.00 57
58 Zenko, Elizabeth Soc - Toronto 13:19.00 58
59 Bass, Hannah ND - Toronto 13:41.00 59
60 Spence, Nautica Malvern - Toronto 13:45.00 60
61 Scholbeck, Sarah ND - Toronto 13:46.00 61
62 Fox, Megan Richview 14:02.00 62
63 Canham, Maya Richview 14:19.00 63
64 Gigi, Sarah ND - Toronto 14:29.00 64
65 Gerald, Genelle Arcss - Toronto 14:46.00 65
66 Jackson, Alexis Soc - Toronto 16:23.00 66
67 Tomasvary, Elizabeth Soc - Toronto 16:23.00 67
68 Joseph, Dawn Soc - Toronto 16:23.00 68
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 *5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Birchmount Park - Scarbor 55 1 5 21 28 47
Total Time: 40:35.00
Average: 10:08.75
2 Dr. G. W. Williams - Auro 67 3 8 27 29
Total Time: 41:26.00
Average: 10:21.50
3 Malvern - Toronto 84 9 20 23 32 34 52 60
Total Time: 42:38.00
Average: 10:39.50
4 Sacred Heart - Newmarket 85 6 18 30 31 40 49
Total Time: 42:47.00
Average: 10:41.75
5 Richview 95 11 16 33 35 43 53 54 55 62
Total Time: 43:16.00
Average: 10:49.00
6 Notre Dame - Toronto 112 4 15 42 51 59 61 64
Total Time: 44:24.00
Average: 11:06.00
7 Father Redmond - Toronto 113 17 25 26 45
Total Time: 44:43.00
Average: 11:10.75
8 Senator O'Connor - Toront 167 24 39 48 56 57 58 66 67 68
Total Time: 47:57.00
Average: 11:59.25
Event 6 Men 6050 Meter Run CC Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hayfron, Edward Bpci-Scarborough 20:05.00 1
2 Lang, Ben Eci - Islington 20:34.00 2
3 Mackrell, Luke Bpci-Scarborough 20:41.00 3
4 Mustard, Tim Baa - Etobicoke 20:43.00 4
5 Maycock, Alexander Orangeville - Odss 20:45.00 5
6 Fernandes, Isaiah Shchs- Newmarket 20:56.00 6
7 Wood, Carter Bpci-Scarborough 21:05.00 7
8 Licul, Dean Richview 21:28.00 8
9 Bari, Asad Bpci-Scarborough 21:33.00 9
10 Konstantopoulos, Michael Toronto Prep School 21:33.00 10
11 Battista, Matt CC - Toronto 21:37.00 11
12 Lopez-Bondi, Gregorio Richview 21:45.00 12
13 Green, Patrick BC - Willowdale 22:07.00 13
14 Menalo, Mateo Frcss - Toronto 22:12.00 14
15 Marshall, Seph Frcss - Toronto 22:35.00 15
16 Sarracini, Andrew CC - Toronto 22:49.00 16
17 MacSporran, David Mpsj - Etobicoke 22:53.00 17
18 Campos, Sergio Nmhs- Toronto 22:59.00 18
19 Chojecki, Adam Frcss - Toronto 23:19.00 19
20 Desta, Emmanuel Nmhs- Toronto 23:21.00 20
21 Fernandes, Joshua Pjp- Scarborough 23:26.00 21
22 Laruan, Ramon CC - Toronto 23:31.00 22
23 Hanratty, Brian Soc - Toronto 23:34.00 23
24 Weathers, Samuel Frcss - Toronto 23:52.00 24
25 Don-Paul, Jon-Andre Bpci-Scarborough 24:07.00 25
26 Mendoza, Steven CC - Toronto 24:11.00 26
27 Dulla, Joel Nmhs- Toronto 24:14.00 27
28 Yeung, Isaac BC - Willowdale 24:23.00 28
29 Reveneu, Alexandru Mpsj - Etobicoke 24:36.00 29
30 Ilunga, Jefferson CC - Toronto 24:44.00 30
31 Nguyen, Thomas CC - Toronto 24:46.00 31
32 Mendoza, Jacob Frcss - Toronto 24:49.00 32
33 Tetzlaff, Adam Mpsj - Etobicoke 24:49.00 33
34 Wilson, Liam Orangeville - Odss 24:56.00 34
35 Paily, Jonathan Sta-Brampton 24:58.00 35
36 Isaac, Casey CC - Toronto 24:59.00 36
37 Naumani, Sameer Mpsj - Etobicoke 25:04.00 37
38 Ilunga, Placide CC - Toronto 25:07.00 38
39 Latsky, Evan Cha - Downsview 25:08.00 39
40 Malas, Kevin Baa - Etobicoke 25:08.00 40
41 McCleary-Philbrook, Conn Orangeville - Odss 25:22.00 41
42 Mauti, Brandon McI - Islington 25:34.00 42
43 Armstrong, Chris Malvern - Toronto 25:35.00 43
44 Klopfer, Karl Gwwss - Aurora 25:49.00 44
45 Colucci, Josh Sta-Brampton 26:02.00 45
46 Soberano, Spencer Cha - Downsview 26:04.00 46
47 Ratuszniak, Kamil Richview 26:06.00 47
48 Sciberas, Nicolas MC - Willowdale 26:11.00 48
49 Racco, Alexander Villanova College 26:45.00 49
50 Cartmell, Josh Orangeville - Odss 27:02.00 50
51 Meyers, Trent Ntcs 27:09.00 51
52 Ty, James Baa - Etobicoke 27:11.00 52
53 Ankrah, Isaiah Wcss- North York 27:16.00 53
54 Senior, Michael Frcss - Toronto 28:09.00 54
55 Goudie, David Ntcs 28:19.00 55
56 Kerr, Andrew McI - Islington 28:20.00 56
57 Samuels, Shaquille Pjp- Scarborough 28:31.00 57
58 Bly, Jake Cha - Downsview 28:35.00 58
59 Giardetti, Matthew Nmhs- Toronto 28:40.00 59
60 Luong, Matthew Ntcs 29:00.00 60
61 Bolemwa, Djo Ésc Saint-Frère- 29:02.00 61
62 Francois, Mattis Nmhs- Toronto 29:05.00 62
63 Karuta, Nolan MC - Willowdale 29:10.00 63
64 Schouten, Sasha Mpsj - Etobicoke 29:11.00 64
65 Manurakoze, Brian MC - Willowdale 29:20.00 65
66 Drouin, Maxime MC - Willowdale 29:29.00 66
67 Dino, Kyle Soc - Toronto 29:31.00 67
68 Rosen, Jamie Cha - Downsview 29:37.00 68
69 Zugasti, Luis Baa - Etobicoke 29:38.00 69
70 Weinstein, Eytan Cha - Downsview 29:38.00 70
71 Nichol, Noah Orangeville - Odss 29:44.00 71
72 D'Angelo, Jonah Eci - Islington 29:47.00 72
73 Karim-Picco, Ibrahim Baa - Etobicoke 30:52.00 73
74 Abines, Remar Arcss - Toronto 31:07.00 74
75 Joaquim, Dani Arcss - Toronto 31:10.00 75
76 Savedra, Sebastian Baa - Etobicoke 31:32.00 76
77 Osmani, Erald Arcss - Toronto 31:45.00 77
78 Kosik, Frank Baa - Etobicoke 31:47.00 78
79 Zhu, Jack Ntcs 31:56.00 79
80 Borg, Colin Orangeville - Odss 32:17.00 80
81 Sacoransky, Ethan Cha - Downsview 32:41.00 81
82 Prosper, Gordon Pjp- Scarborough 33:23.00 82
83 Reynolds, Evan Pjp- Scarborough 33:27.00 83
84 Jadd, Brian Cha - Downsview 33:44.00 84
85 Menez, John Christian Pjp- Scarborough 33:54.00 85
86 Brankovan, Stevan Richview 34:14.00 86
87 Seloterio, Anselmo Villanova College 34:26.00 87
88 Mancilla, Anton Pjp- Scarborough 35:11.00 88
89 Gabriel, Jared Villanova College 35:12.00 89
90 Nausath, Riyaz Pjp- Scarborough 35:20.00 90
91 Steele, Michael Villanova College 35:20.00 91
92 Tsun, Lyndon Ésc Saint-Frère- 35:20.00 92
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 *5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Birchmount Park - Scarbor 20 1 3 7 9 25
Total Time: 1:23:24.00
Average: 20:51.00
2 Father Redmond - Toronto 72 14 15 19 24 32 54
Total Time: 1:31:58.00
Average: 22:59.50
3 Chaminade College - Toron 75 11 16 22 26 30 31 36 38
Total Time: 1:32:08.00
Average: 23:02.00
4 Michael Power/St.Joseph-E 116 17 29 33 37 64
Total Time: 1:37:22.00
Average: 24:20.50
5 Neil McNeil - Toronto 124 18 20 27 59 62
Total Time: 1:39:14.00
Average: 24:48.50
6 Orangeville - Odss 130 5 34 41 50 71 80
Total Time: 1:38:05.00
Average: 24:31.25
7 Richview 153 8 12 47 86
Total Time: 1:43:33.00
Average: 25:53.25
8 Bishop Allen Academy-Etob 165 4 40 52 69 73 76 78
Total Time: 1:42:40.00
Average: 25:40.00
9 TanenbaumCHAT - Wallenber 211 39 46 58 68 70 81 84
Total Time: 1:49:24.00
Average: 27:21.00
10 Mgr- de- Charbonnel - Wil 242 48 63 65 66
Total Time: 1:54:10.00
Average: 28:32.50
11 St. John Paul Ii- Sca 243 21 57 82 83 85 88 90
Total Time: 1:58:47.00
Average: 29:41.75
12 North Toronto Christian 245 51 55 60 79
Total Time: 1:56:24.00
Average: 29:06.00
13 Villanova College 316 49 87 89 91
Total Time: 2:11:43.00
Average: 32:55.75
Event 5 Women 4150 Meter Run CC Senior
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Agustin, Christiana Cncss-Scarboroug 15:28.00 1
2 Sandwell, Paige Gwwss - Aurora 15:35.00 2
3 Tramble, Lindsay McI - Islington 15:45.00 3
4 Pronski, Paulina Bpci-Scarborough 15:50.00 4
5 Mayer, Katarina Mpsj - Etobicoke 15:57.00 5
6 MacDonald, Sarah St. Clement 16:07.00 6
7 Herrera, Sophia Baa - Etobicoke 16:14.00 7
8 Barber, Emily Frcss - Toronto 16:22.00 8
9 Cestnik, Stephanie Frcss - Toronto 16:24.00 9
10 Volden, Hayley Malvern - Toronto 16:39.00 10
11 Healy, Ava Malvern - Toronto 16:40.00 11
12 Verlaan, Rebecca Baa - Etobicoke 16:42.00 12
13 Faiczak, Breanna Richview 16:49.00 13
14 Watson, Megan Richview 16:50.00 14
15 Laing, Tara Richview 16:57.00 15
16 Thompson, Claire McI - Islington 17:19.00 16
17 Dwyer, Maggie Frcss - Toronto 17:24.00 17
18 Blysniuk, Natalie Frcss - Toronto 17:26.00 18
19 Herjavec, Caprice HC - Toronto 17:27.00 19
20 Dermott, Caitlin Orangeville - Odss 17:31.00 20
21 Muldoon, Meghan Cncss-Scarboroug 17:41.00 21
22 Tinajero, Gabriela Mpsj - Etobicoke 17:45.00 22
23 Downey, Amanda Mpsj - Etobicoke 17:51.00 23
24 Zisis, Evaline Bpci-Scarborough 17:52.00 24
25 Esteves, Alyssa Richview 17:58.00 25
26 Ortiz, Rachel Sta-Brampton 18:01.00 26
27 Bornhold, Taylor Sta-Brampton 18:03.00 27
28 Karipidis, Olympia Bpci-Scarborough 18:09.00 28
29 Wilson, Heather Eci - Islington 18:13.00 29
30 Kinninmont, Erin Cncss-Scarboroug 18:20.00 30
31 Mellon, Makenzi St.Mildred's 18:26.00 31
32 Rohn, Stephanie Mpsj - Etobicoke 18:31.00 32
33 Graham, Meghan Baa - Etobicoke 18:38.00 33
34 Morris, Andrea ND - Toronto 18:39.00 34
35 Pereira, Melissa Sta-Brampton 18:41.00 35
36 Hauerback, Teighlore Malvern - Toronto 18:42.00 36
37 Duffy, Jennifer Mpsj - Etobicoke 19:01.00 37
38 Bomers, Joanna ND - Toronto 19:42.00 38
39 Allen, Keira Mpsj - Etobicoke 19:46.00 39
40 Duffy, Colleen Mpsj - Etobicoke 19:47.00 40
41 Faiczak, Alyssa Richview 19:48.00 41
42 Rowe, Renee Pjp- Scarborough 19:51.00 42
43 DiSanto, Cassandra Villanova College 19:52.00 43
44 Hines, Kaitlyn Malvern - Toronto 19:53.00 44
45 Anand, Monica St.Mildred's 19:54.00 45
46 Liao, Sylvia Pjp- Scarborough 19:58.00 46
47 Jaffray, Anastasia Mpsj - Etobicoke 20:01.00 47
48 Quimby, Emily Richview 20:04.00 48
49 Decina, Briana Villanova College 20:12.00 49
50 Blackwell, Sara Toronto Prep School 20:13.00 50
51 Doubanovitch, Victoria Baa - Etobicoke 20:15.00 51
52 Dakaii, Ivanka Mtss-Scarborough 20:16.00 52
53 Lamarca, Melanie Pjp- Scarborough 20:17.00 53
54 Slavin, Mishel Gwwss - Aurora 20:20.00 54
55 Jarova, Kseniya Baa - Etobicoke 20:23.00 55
56 Perry, Emma Orangeville - Odss 20:24.00 56
57 Jonah, Calista Frcss - Toronto 20:27.00 57
58 McPhee, Claire Baa - Etobicoke 20:29.00 58
59 Weremi, Vanessa Richview 20:29.00 59
60 Vase, Liselle Cncss-Scarboroug 20:30.00 60
61 Appadurai, Renae Ntcs 20:32.00 61
62 Vucevic, Diana Richview 20:33.00 62
63 Quinton, Hannah Villanova College 20:34.00 63
64 MacLean, Emily ND - Toronto 20:35.00 64
65 Cox, Erin Richview 20:42.00 65
66 Royal, Alexia St.Mildred's 20:43.00 66
67 Salines, Melanie Bpci-Scarborough 20:52.00 67
68 Craughwell, Meg Orangeville - Odss 20:53.00 68
69 Coste-Ramsay, Georgina Frcss - Toronto 20:55.00 69
70 Goddard, Kari Bpci-Scarborough 21:01.00 70
71 Huner, Ella St.Mildred's 21:06.00 71
72 Procopio, Susan Villanova College 21:09.00 72
73 Milosz, Julia Mpsj - Etobicoke 21:27.00 73
74 Neves, Sabrina Arcss - Toronto 21:52.00 74
75 Izquierdo, Ruth Arcss - Toronto 21:52.00 75
76 Attalla, Sandra St.Mildred's 21:52.00 76
77 Baxa, Isabella Villanova College 21:53.00 77
78 Muir, Elyse St.Mildred's 21:55.00 78
79 Ellis, Joanna Richview 21:56.00 79
80 Candler, Annamarie Richview 21:57.00 80
81 McDonald, Larken ND - Toronto 21:58.00 81
82 Ni, Nina Richview 22:09.00 82
83 Park, Michelle Ntcs 22:09.00 83
84 Elliot, Rose Malvern - Toronto 22:11.00 84
85 Lucas, Chloe Malvern - Toronto 22:11.00 85
86 Tokjuman, Aisha St.Mildred's 22:14.00 86
87 Cheng, Rachel St.Mildred's 22:15.00 87
88 Fernandes, Myla Pjp- Scarborough 22:23.00 88
89 Howatt, Jessica Malvern - Toronto 22:28.00 89
90 D'Souza, Samarra HC - Toronto 22:28.00 90
91 James, Bianca Pjp- Scarborough 23:11.00 91
92 Julien, Adanna ND - Toronto 23:11.00 92
93 Villais, Gem Pjp- Scarborough 23:12.00 93
94 Procopio, Katherine Villanova College 23:45.00 94
95 Mann, Baani St.Mildred's 23:58.00 95
96 Bejte, Redina Richview 24:01.00 96
97 Tice, Haley Malvern - Toronto 24:04.00 97
98 Murray, Victoria St.Mildred's 24:13.00 98
99 De Oliveira, Crisselia Arcss - Toronto 24:25.00 99
100 Hassen, Samia Richview 24:28.00 100
101 Pancho, Mir ND - Toronto 24:36.00 101
102 Joseph, Josette Pjp- Scarborough 24:38.00 102
103 Le, Carol Pjp- Scarborough 24:50.00 103
104 Miller, Jenna St.Mildred's 25:05.00 104
105 Jenkinson, Megan St.Mildred's 25:23.00 105
106 Shen, YiMin Richview 25:26.00 106
107 Li, Shana Richview 25:26.00 107
108 Kiousis, Alexandria Richview 25:58.00 108
109 Lindzon, Abby Cha - Downsview 26:06.00 109
110 Rhee, Junie Richview 26:13.00 110
111 Colarocchio, Elixa Villanova College 26:15.00 111
112 Lagman, Andrea Soc - Toronto 26:40.00 112
113 Vucemillo, Nicole St.Mildred's 27:21.00 113
114 Jeung, Kelly Ntcs 27:22.00 114
115 Packer, Amanda Mpsj - Etobicoke 27:24.00 115
116 Pope, Sarah Richview 27:42.00 116
117 Vukadin, Anna Richview 27:56.00 117
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 *5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Father Redmond - Toronto 52 8 9 17 18 57 69
Total Time: 1:07:36.00
Average: 16:54.00
2 Richview 67 13 14 15 25 41 48 59 62 65
Total Time: 1:08:34.00
Average: 17:08.50
3 Michael Power/St.Joseph-E 82 5 22 23 32 37 39 40 47 73
Total Time: 1:10:04.00
Average: 17:31.00
4 Malvern - Toronto 101 10 11 36 44 84 85 89 97
Total Time: 1:11:54.00
Average: 17:58.50
5 Bishop Allen Academy-Etob 103 7 12 33 51 55 58
Total Time: 1:11:49.00
Average: 17:57.25
6 Cardinal Newman - Scarbor 112 1 21 30 60
Total Time: 1:11:59.00
Average: 17:59.75
7 Birchmount Park - Scarbor 123 4 24 28 67 70
Total Time: 1:12:43.00
Average: 18:10.75
8 St.Mildred's Lightbourn 213 31 45 66 71 76 78 86 87 95
Total Time: 1:20:09.00
Average: 20:02.25
9 Notre Dame - Toronto 217 34 38 64 81 92 101
Total Time: 1:20:54.00
Average: 20:13.50
10 Villanova College 227 43 49 63 72 77 94 111
Total Time: 1:21:47.00
Average: 20:26.75
11 St. John Paul Ii- Sca 229 42 46 53 88 91 93 102 103
Total Time: 1:22:29.00
Average: 20:37.25
|